ПЗ визнано частиною озброєння. Що це може змінити для ІТ-компаній
Комп’ютерні програми визнані складовою частиною озброєння, військової та спеціальної техніки (ОВТ). Це передбачено постановою, яку 31 січня схвалив уряд. Як зазначили на сайті Мінстратегпрому, оборонні ІТ-рішення, програмні компоненти виробів, системи військового управління та моніторингу, програми ситуаційної обізнаності тепер визнані складовою частиною ОВТ. Розробники ПЗ отримають доступ до державних сервісів, якими користуються виробники озброєння. Зокрема, можливість отримати статус критично важливих, доступ до програми кредитування під 5% річних, а також до механізму бронювання працівників. «Ухвалення постанови означає, що в майбутньому виробники програмного забезпечення зможуть стати постачальниками озброєння. Однак для цього потрібно ще затвердити окремий механізм, яким чином ПЗ може ставитись на озброєння та кодифікуватись. Коли це зроблять, то виробники ПЗ зможуть укладати прямі контракти з Міноборони, що надасть можливості і для бронювання співробітників», — зазначив у коментарі для DOU юрист адвокатського обʼєднання Paradigm Іван Щеглаков. За його словами, такі компанії-виробники ПЗ зможуть бронювати до 50% своїх працівників, що наразі передбачено цією постановою. «Кількість заброньованих у компанії може становити понад 50% лише за окремим рішенням міністра оборони», — додав юрист. Нагадаємо, Міноборони запускає проєкт, що дозволить масштабувати застосування безпілотних систем у війську. Основними постачальниками наземних роботизованих комплексів є українські компанії.
Комп’ютерні програми визнані складовою частиною озброєння, військової та спеціальної техніки (ОВТ). Це передбачено постановою, яку 31 січня схвалив уряд.
Як зазначили на сайті Мінстратегпрому, оборонні ІТ-рішення, програмні компоненти виробів, системи військового управління та моніторингу, програми ситуаційної обізнаності тепер визнані складовою частиною ОВТ.
Розробники ПЗ отримають доступ до державних сервісів, якими користуються виробники озброєння. Зокрема, можливість отримати статус критично важливих, доступ до програми кредитування під 5% річних, а також до механізму бронювання працівників.
«Ухвалення постанови означає, що в майбутньому виробники програмного забезпечення зможуть стати постачальниками озброєння. Однак для цього потрібно ще затвердити окремий механізм, яким чином ПЗ може ставитись на озброєння та кодифікуватись.
Коли це зроблять, то виробники ПЗ зможуть укладати прямі контракти з Міноборони, що надасть можливості і для бронювання співробітників», — зазначив у коментарі для DOU юрист адвокатського обʼєднання Paradigm Іван Щеглаков.
За його словами, такі компанії-виробники ПЗ зможуть бронювати до 50% своїх працівників, що наразі передбачено цією постановою.
«Кількість заброньованих у компанії може становити понад 50% лише за окремим рішенням міністра оборони», — додав юрист.
Нагадаємо, Міноборони запускає проєкт, що дозволить масштабувати застосування безпілотних систем у війську. Основними постачальниками наземних роботизованих комплексів є українські компанії.